BLOG

AESTEPOOLPOLAND

Leczenie nadmiernego wypadania włosów, im szybciej zostanie wdrożone tym większa szansa na lepsze efekty. Osoby mające problem łysienia, najpierw próbują specjalistycznych produktów kosmetycznych, takich jak szampony na wypadanie włosów, odżywcze kremy, wcierki oraz różnorodne ziołowe preaparaty. Jako że problem jest głębszy niż się wydaje, nie jest to rozwiązaniem na wypadanie włosów. Najskuteczniejszym sposobem na problem […]
Strona główna » Blog » Baldness treatment

Baldness treatment

Dec 1, 2021

Leczenie nadmiernego wypadania włosów, im szybciej zostanie wdrożone tym większa szansa na lepsze efekty.

Osoby mające problem łysienia, najpierw próbują specjalistycznych produktów kosmetycznych, takich jak szampony na wypadanie włosów, odżywcze kremy, wcierki oraz różnorodne ziołowe preaparaty. Jako że problem jest głębszy niż się wydaje, nie jest to rozwiązaniem na wypadanie włosów. Najskuteczniejszym sposobem na problem utraty włosów i jego efekty jest przeszczep włosów.

Aby skutecznie zapobiegać wypadaniu włosów, należy je trafnie i w odpowiednim momencie zdiagnozować. O ile nie każdą przyczynę można powstrzymać, tak w większości przypadków możemy poddać się zabiegowi przeszczepu włosów. Chirurgiczna metoda przywracania włosów sprawdzi się u osób z nieaktywnymi od lat mieszkami włosowymi. We wczesnym stadium łysienia, można walczyć farmakologicznie lub zastosować odpowiednie kosmetyki.

Niechirurgiczne przywracanie włosów.

Jedną z najbardziej skutecznych niechirurgicznych metod jest famakologia i stosowanie inhibitorów 5a reduktazy

Celem takiego leku jest zblokowanie powstawania dihydrotestosteronu, który w spoósb pośredni odpowiedzialny jest za wypadanie włosów. Innym sposobem na zapobieganie utraty włosów jest stosowanie wcierek np. minoksydyl, któy zarejestrowany jest jako lek.

Dostępne są również inne wcierki, które bogate są w różnego rodzaju substancje odżywcze tak samo jak w przypadku specjalistycznych szamponów. Wszystkie niechirurgiczne sposoby przywracania włosów wymienoine powyżej będą mniej skuteczne niż transplantacja włosów

Aby spowolnić nadmierne wypadanie włosów zaleca się również:

  • masowanie skóry głowy aby poprawić krążenie krwi,
  • stosowanie derma rollera,
  • zdrowe odżywianie,
  • suplementacja,
  • aktywny tryb życia,
  • unikanie sytuacji stresogennych oraz mocnych kosmetyków do stylizacji włosów.

Chirurgiczne przywracanie włosów.

Micro FUE to nowoczesna chirurgiczna metoda odzyskania włosów

W dzisiejszych czasach posługujemy się mikrourządzeniami, które pozwalają na przeprowadzenie operacji lub zabiegów przywracających włosy w mniej inwazyjny sposób. Korzystając z wyszukiwarki Google, możemy napotkać mnóstwo informacji na temat przeszczepu włosów metodą FUT lub FUE, które są znacznie starsze niż mniej inwazyjna Micro FUE.

Metoda FUT (Follicular Unit Transplantation) polega na wycięciu paska skóry z potylicy. Chirurg plastyczny w wyciętym obszarze zszywa skórę, lecz pozostaje widoczna blizna. Kolejnym etapem jest podział wyciętej skóry na mieszki włosowe, które wszczepiane są w obszar biorczy. 

Metoda FUE (Follicular Unit Extraction) jest mniej inwazyjna i bezbolesna. Polega na pojedynczym pobraniu każdego przeszczepionego  mieszka włosowego z części potylicznej. Nie ma potrzeby wycinania paska skóry, pozostawiając bliznę w obszarze dawczym, a podczas takiego zabiegu istnieje możliwość pobrania aż do 5000 mieszków włosowych

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Recent Comments

    FREE CONSULTATION

    Send an application and receive a free consultation